Сонячна енергія

Потенціал сонячної енергії

Потенціал сонячної енергії

Сонце забезпечує в 10 000 раз більшу кількість безплатної енергії, ніж фактично використовується в усьому світі. Лише на комерційному ринку купують і продають трохи менше 85 трильйонів (8,5 x 1013) кВт·год енергії на рік. Оскільки неможливо простежити весь процес загалом, не можна впевнено сказати, скільки некомерційної енергії споживають люди (наприклад, скільки деревини та добрива збираються і спалюється, скільки води використовується для механічної чи електричної енергії). Деякі експерти вважають, що ця некомерційна енергія становитиме п’яту частину усієї використовуваної енергії. Враховуючи це – то загальна енергія, спожита людством протягом року, становить лише приблизно однусемитисячную частина сонячної енергії, попадаючої на поверхні Землі в той самий період.

У найрозвиненіших країнах, наприклад, США, споживання становить приблизно 25 трильйонів (2.5 x 1013) кВт·год на рік – відповідає більш як 260 кВт·год на людини у день. Цей показник еквівалентом щоденної роботи понад сто лампочок розжарювання потужністю 100 Вт протягом дня. Середньостатистичний громадянин США споживає в 33 рази більше енергії, ніж житель Індії, в 13 разів більше, ніж китаєць, дві з половиною рази більше, ніж японець і більше, ніж швед.

3. Використання сонячної енергії

Сонячну енергію можливо перетворити на корисну енергію, використовуючи так звані активні і пасивні сонячні системи. Пасивні системи та активні сонячні системи. До активних сонячних систем відносяться сонячні колектори.

Сонячна енергія перетворюється на корисну енергію у спосіб – трансформуючись в інші форми енергії, наприклад, енергію біомаси, вітру чи води. Енергія Сонця “управляє” погодою Землі. Більша частина сонячної радіації поглинається океанами і морями, вода у яких нагрівається, випаровується і у вигляді дощів випадає на землю. Інша категорія відновлювальних джерел енергії, виникають завдяки енергії Сонця – біомаса. Зелені рослини поглинають сонячне світло, внаслідок фотосинтезу у яких утворюються органічні речовини. Отже, енергія вітру, води та біомаси є похідною сонячної енергії.

Енергія – це рушійна сила будь-якого виробництва. Факт, що у розпорядженні людини виявилося дуже багато відносно дешевою енергії, значною мірою сприяло індустріалізації та розвитку суспільства.

Загальні інформацію про Сонце

Сонце – центральне тіло Сонячної системи, розпечений плазмовий кулю,  класуG2.

Характеристики Сонця

1. Маса MP.S~2*1023 кг

2. RP.S~629 тис. км

3. V= 1,41*1027 м3, що майже 1300 тис. разів перевищує обсяг Землі,

4. середня щільність 1,41*103 >кг/м3,

5. світність LP.S=3,86*1023 кВт,

6. ефективна температура поверхні (фотосфера) до 5780 градусів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *